Zakończenie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków w Gminie Ostrówek

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
2 października 2025

W ostatnim czasie zrealizowane zostało zadanie pod nazwą „Budowa infrastruktury kanalizacyjnej na terenie Gminy Ostrówek”. W ramach tej inwestycji wykonano łącznie 42 ekologiczne systemy oczyszczania ścieków, pracujących na bazie osadu czynnego w technologii SBR. W przydomowe instalacje zaopatrzone zostały nieruchomości mieszkańców położone w dziesięciu miejscowościach na terenie gminy.

Działanie przydomowych oczyszczalni polega na wytworzeniu procesów biologicznych, które rozkładają ścieki na nieszkodliwe związki mineralne. Inwestycja ma więc na celu poprawę jakości życia mieszkańców oraz korzystnie wpływa na środowisko naturalne. Jest to również kolejny krok w kierunku rozbudowy gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy.

Wartość przedsięwzięcia wyniosła 1 047 800,00 zł.
Wykonawcą prac była firma EKOFIRMA Przemysław Gruszka z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Zakończenie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków w Gminie Ostrówek

    Zakończenie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków w Gminie Ostrówek

  • Powiększ zdjęcie Zakończenie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków w Gminie Ostrówek

    Zakończenie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków w Gminie Ostrówek

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2025-10-02
Data publikacji:2025-10-02
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Małgorzata Romańczuk
Liczba odwiedzin:496